PR01000102003JR500
Mfr.Part #
PR01000102003JR500
Description
RES 200K OHM 1W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
FIXED RESISTOR
Weight :
211.997734mg
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated :
350V
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
200kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Supply Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
REACH SVHC :
Unknown
Metal Film
Vishay PR01000102003JR500
FIXED RESISTOR, 200kOhm, Metal Film,