PQAE50-D24-S3-DINH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PQAE50-D24-S3-DINH
Manufacturer
Bel
Description
DC-DC ISOLATED, 50 W, 18~36 VDC
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Voltage :
18 V to 36 mm
Voltage - Output 5 :
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.18 H (76.0mm x 31.5mm x 29.9mm)
Approval Agency :
CE
Product :
Isolated
Length :
76 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Current - Output (Max) :
10A
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Efficiency :
91%
Standard Number :
Output Power :
33 W
Base Product Number :
PQAE50
Width :
31.5 mm
Applications :
ITE (Commercial)
Isolation Voltage :
1.5 kV
Power (Watts) :
33W
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Package :
Tray
Mounting Style :
DIN Rail
Height :
29.9 mm
Series :
PQAE50-DIN
Voltage - Output 6 :
Voltage - Output 1 :
3.3V