PPL250U-560L6V
Mfr.Part #
PPL250U-560L6V
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 251W
Input Connector :
IEC 320-C14
Power (Watts) :
251 W
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
56V
Product Status :
Obsolete
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Weight :
Package :
Bulk
Current - Output (Max) :
4.48A
Cord Length :
47.2 (1.20m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension :
8.03 L x 3.70 W x 1.71 H (204.0mm x 94.0mm x 43.5mm)
Form :
Desktop (Class I)
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Efficiency :
Level VI
No Load Power Consumption :
500mW (Max)