PPL200U-120
Mfr.Part #
PPL200U-120
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
Stock
36
In Stock :
36
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C14
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
26 Weeks
Current - Output (Max) :
16A
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Series :
PPL200U (200W)
No Load Power Consumption :
150mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
7.21Lx3.19W x 1.67 H 183.2mmx81.0mmx42.3mm
Cord Length :
47.2 1.20m
Power (Watts) :
192W
Approval Agency :
CE, cULus
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input :
90V~264VAC