PP150T120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PP150T120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
IGBT ASSEMBLY 3PHASE 1200V 150A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Package / Case :
Power Module
Current :
150A
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Type :
IGBT
Voltage - Isolation :
2500VDC
Configuration :
3 Phase
Polarity :
NPN
Voltage :
1.2kV
Datasheets
PP150T120
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PP150T120 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Power Module, Type:IGBT, Voltage:1.2kV, PP150T120 pinout, PP150T120 datasheet PDF, PP150T120 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PP150T120 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.