PNS180JT-73-22R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNS180JT-73-22R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 5% 1.8W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.157Diax0.382L 4.00mmx9.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient :
-70/ +170ppm/°C
Resistance :
22Ohm
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power (Watts) :
1.8W
Package / Case :
Axial
Series :
PNS
Datasheets
PNS180JT-73-22R
YAGEO PNS180JT-73-22R
22Ohm, 1.8W, Wirewound,