PNP7WVJT-91-3R6
Mfr.Part #
PNP7WVJT-91-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
3.6Ohm
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Datasheets
PNP7WVJT-91-3R6
YAGEO PNP7WVJT-91-3R6
3.6Ohm, 7W, Wirewound,