PNP7WVJT-91-270R
Mfr.Part #
PNP7WVJT-91-270R
Description
RES 270 OHM 5% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
270Ohm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
PNP7WVJT-91-270R
YAGEO PNP7WVJT-91-270R
270Ohm, 7W, Wirewound,