PNP7WVJT-91-13R
Mfr.Part #
PNP7WVJT-91-13R
Description
RES 13 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance :
13Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
7W
Datasheets
PNP7WVJT-91-13R
YAGEO PNP7WVJT-91-13R
13Ohm, 7W, Wirewound,