PNP7WVFT-91-33R
Mfr.Part #
PNP7WVFT-91-33R
Description
RES 33 OHM 1% 7W AXIAL
2
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
33Ohm
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
PNP7WVFT-91-33R
YAGEO PNP7WVFT-91-33R
33Ohm, 7W, Wirewound,