PNP7WVFT-91-330R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP7WVFT-91-330R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330 OHM 1% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
PNPV
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
330Ohm
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
PNP7WVFT-91-330R
YAGEO PNP7WVFT-91-330R
330Ohm, 7W, Wirewound,