PNP7WVFT-91-2K5
Mfr.Part #
PNP7WVFT-91-2K5
Description
RES 2.5K OHM 1% 7W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Series :
PNP
Resistance :
2.5kOhm
Power (Watts) :
7W
Datasheets
PNP7WVFT-91-2K5
YAGEO PNP7WVFT-91-2K5
2.5kOhm, 7W, Wirewound,