PNP4WVJT-73-68R
Mfr.Part #
PNP4WVJT-73-68R
Description
RES 68 OHM 5% 4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
4W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Resistance :
68Ohm
Datasheets
PNP4WVJT-73-68R
YAGEO PNP4WVJT-73-68R
68Ohm, 4W, Wirewound,