PNP4WVJT-73-200R
Mfr.Part #
PNP4WVJT-73-200R
Description
RES 200 OHM 5% 4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
200Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
2
Power (Watts) :
4W
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
PNP4WVJT-73-200R
YAGEO PNP4WVJT-73-200R
200Ohm, 4W, Wirewound,