PNP4WVJT-73-120R
Mfr.Part #
PNP4WVJT-73-120R
Description
RES 120 OHM 5% 4W AXIAL
Resistance :
120Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
4W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
PNP4WVJT-73-120R
YAGEO PNP4WVJT-73-120R
120Ohm, 4W, Wirewound,