PNP4WVJR-73-0R39
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP4WVJR-73-0R39
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.39 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Construction :
Cylindrical
Resistance :
390mOhm
Working Voltage :
300V
Series :
PNPV
Lead Diameter :
0.8 mm
Composition :
Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Published :
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
25 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Max Power Dissipation :
4W
Datasheets
PNP4WVJR-73-0R39
YAGEO PNP4WVJR-73-0R39
FIXED RESISTOR, 390mOhm, Wirewound,