PNP4WVFR-73-0R5
Mfr.Part #
PNP4WVFR-73-0R5
Description
RES 0.5 OHM 1% 4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
500MOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Datasheets
PNP4WVFR-73-0R5
YAGEO PNP4WVFR-73-0R5
500mOhm, 4W, Wirewound,