PNP4WVFR-73-0R33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP4WVFR-73-0R33
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.33 OHM 1% 4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
330mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
PNPV
Composition :
Wirewound
Datasheets
PNP4WVFR-73-0R33
YAGEO PNP4WVFR-73-0R33
330mOhm, 4W, Wirewound,