PNP400JR-73-8R2
Mfr.Part #
PNP400JR-73-8R2
Description
RES 8.2 OHM 5% 4W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
PNP
Resistance :
8.2Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PNP400JR-73-8R2
YAGEO PNP400JR-73-8R2
8.2Ohm, 4W, Wirewound,