PNP3WVJT-73-0R62
Mfr.Part #
PNP3WVJT-73-0R62
Description
RES 0.62 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
620mOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
PNP3WVJT-73-0R62
YAGEO PNP3WVJT-73-0R62
620mOhm, 3W, Wirewound,