PNP1WVJR-73-18R
Mfr.Part #
PNP1WVJR-73-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Resistance :
18ohm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
PNP1WVJR-73-18R
YAGEO PNP1WVJR-73-18R
18Ohm, Wirewound,