PNP1WVJR-52-68R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP1WVJR-52-68R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 68 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Series :
PNPV
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Axial
Resistance :
68Ohm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
PNP1WVJR-52-68R
YAGEO PNP1WVJR-52-68R
68Ohm, 1W, Wirewound,