PNP1WVFR-52-33R
Mfr.Part #
PNP1WVFR-52-33R
Description
RES 33 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Resistance :
33Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
PNP1WVFR-52-33R
YAGEO PNP1WVFR-52-33R
33Ohm, 1W, Wirewound,