PNP1WVFR-52-25R
Mfr.Part #
PNP1WVFR-52-25R
Description
RES 25 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Flame Retardant Coating, Safety
Power (Watts) :
1W
Resistance :
25Ohm
Tolerance :
±1%
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
PNP1WVFR-52-25R
YAGEO PNP1WVFR-52-25R
25Ohm, 1W, Wirewound,