PNP1WVFR-52-12R
Mfr.Part #
PNP1WVFR-52-12R
Description
RES 12 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
12Ohm
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
2
Power (Watts) :
1W
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
PNP1WVFR-52-12R
YAGEO PNP1WVFR-52-12R
12Ohm, 1W, Wirewound,