PNP1WVFR-52-100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP1WVFR-52-100R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
PNPV
Resistance :
100Ohm
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
PNP1WVFR-52-100R
YAGEO PNP1WVFR-52-100R
100Ohm, 1W, Wirewound,