PNP10VJT-91-82R
Mfr.Part #
PNP10VJT-91-82R
Description
RES 82 OHM 5% 10W AXIAL
2
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Resistance :
82Ohm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
10W
Datasheets
PNP10VJT-91-82R
YAGEO PNP10VJT-91-82R
82Ohm, 10W, Wirewound,