PNP10VJT-91-75R
Mfr.Part #
PNP10VJT-91-75R
Description
RES 75 OHM 5% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
25 Weeks
Tolerance :
±5%
Resistance :
75Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Flame Retardant Coating, Safety
Pbfree Code :
yes
Datasheets
PNP10VJT-91-75R
YAGEO PNP10VJT-91-75R
75Ohm, Wirewound,