PNP10VJT-91-6R8
Mfr.Part #
PNP10VJT-91-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 10W AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
6.8Ohm
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
PNP10VJT-91-6R8
YAGEO PNP10VJT-91-6R8
6.8Ohm, 10W, Wirewound,