PNP10VJT-91-0R47
Mfr.Part #
PNP10VJT-91-0R47
Description
RES 0.47 OHM 5% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
470mOhm
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Series :
PNPV
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Datasheets
PNP10VJT-91-0R47
YAGEO PNP10VJT-91-0R47
470mOhm, 10W, Wirewound,