PNP10VJT-91-0R39
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP10VJT-91-0R39
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.39 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Power (Watts) :
10W
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Series :
PNPV
Resistance :
390mOhm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Datasheets
PNP10VJT-91-0R39
YAGEO PNP10VJT-91-0R39
390mOhm, 10W, Wirewound,