PN18-10LF-M
Mfr.Part #
PN18-10LF-M
Description
CONN SPADE TERM 18-22AWG #10 RED
Stock
820
In Stock :
820
Packaging :
Bulk
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Depth :
8.4mm
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
Feature :
Serrated Termination
Termination :
Crimp
Color :
Red
Width :
8.38mm
Tongue Inside Opening :
0.190 (4.83mm)
Published :
2001
Weight :
1.006975kg
Stud/Tab Size :
10 Stud
Width - Outer Edges :
0.330 8.38mm
Insulation Diameter :
0.145 (3.68mm)
Length - Overall :
0.890 22.61mm
Terminal Type :
Spring, Snap
Length :
22.606mm