PN18-10F-3K
Mfr.Part #
PN18-10F-3K
Description
CONN SPADE TERM 18-22AWG #10 RED
Product Category :
Spade Connectors
Length - Overall :
0.860 21.84mm
HTS Code :
Contact Finish :
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
Length :
21.844mm
Packaging :
Reel
Width - Outer Edges :
0.350 8.89mm
Wire Gauge :
18-22 AWG
Tongue Inside Opening :
0.200 (5.08mm)
Terminal Type :
Standard
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Insulation Diameter :
0.080 ~ 0.145 (2.03mm ~ 3.68mm)