PM100CL1A120
Mfr.Part #
PM100CL1A120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Description
MOD IPM L1 100A 1200V
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Factory Lead Time :
26 Weeks
Voltage :
1.2kV
Package / Case :
Power Module
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Configuration :
3 Phase
Series :
Intellimod™
Type :
IGBT
Current :
100A
HTS Code :
Pin Count :
25
Published :
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Datasheets
PM100CL1A120
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PM100CL1A120 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:1.2kV, Package / Case:Power Module, Mounting Type:Chassis Mount, Type:IGBT, PM100CL1A120 pinout, PM100CL1A120 datasheet PDF, PM100CL1A120 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PM100CL1A120 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.