PM0603G-R22J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM0603G-R22J
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 50MA 800MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
220nH
Current Rating :
50mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
PM0603G
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Height :
800μm
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Test Frequency :
25MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm
Case Code (Metric) :
Q Factor :
15
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
150MHz
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
50mA
Type :
Multilayer
HTS Code :
Datasheets
PM0603G-R22J
PM0603G-R22J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD