PLY17BS4912R4A2B
Mfr.Part #
PLY17BS4912R4A2B
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Description
CMC 2.4A 2LN TH
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance :
490 μH
Max DC Current :
2.4A
DC Resistance (DCR) (Max) :
80Ohm
Current :
2.4A
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Size / Dimension :
0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm
Series :
PLY17
Height :
13.0048mm