PLY10AN1521R6R2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLY10AN1521R6R2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.6A 2LN TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance :
1.5 mH
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Packing Method :
Box
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Current :
1.6A
Shielding :
Unshielded
Filter Type :
Power Line
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-25°C~60°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Mounting Type :
Through Hole
Height :
17.5006mm
Packaging :
Bulk
Depth :
16mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines :
2
Additional Feature :
INDUCTANCE 1.5 MILLI HENRY
Max DC Current :
1.6A
JESD-609 Code :
e2
Voltage - Rated AC :
300V
Physical Dimension :
L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
Mount :
Through Hole
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
Pbfree Code :
yes
Series :
PLY10
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
18mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Current :
1.6A
Termination :
Radial
Rated Voltage :
300V