PLY17BN3721R0B2B
Mfr.Part #
PLY17BN3721R0B2B
Description
CMC 1A 2LN TH
Through Hole
Termination :
Radial
Lead Free :
Lead Free
Height :
13.0048mm
DC Current :
1A
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
DC Resistance (DCR) (Max) :
440Ohm
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Depth :
23mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
3.7 mH
Max DC Current :
1A
Current :
1A
Size / Dimension :
0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm
Rated Voltage :
300V