PLY10AS1421R4D2B
Mfr.Part #
PLY10AS1421R4D2B
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 1.4A 2LN TH
Current :
1.4A
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated AC :
300V
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Series :
PLY10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
18mm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Width :
16mm
Rated Voltage :
300V
Inductance :
1.4 mH
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Max DC Current :
1.4A
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Physical Dimension :
L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
Height :
17.5006mm