PLTT0805Z6420QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z6420QGT5
Description
RES SMD 642 OHM 0.02% 1/4W 0805
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
250mW
Unknown
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
250mW
Resistance :
642Ohm
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
PLTT0805Z6420QGT5
Vishay PLTT0805Z6420QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 642Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C