PLTT0805Z6260QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z6260QGT5
Description
RES SMD 626 OHM 0.02% 1/4W 0805
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
626Ohm
Tolerance :
±0.02%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
250mW