PLTT0805Z4991QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z4991QGT5
Description
RES SMD 4.99KOHM 0.02% 1/4W 0805
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.02%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
4.99kOhm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Height :
838.2μm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
PLTT0805Z4991QGT5
Vishay PLTT0805Z4991QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C