PLTT0805Z4422QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z4422QGT5
Description
RES SMD 44.2KOHM 0.02% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
44.2kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PLTT0805Z4422QGT5
Vishay PLTT0805Z4422QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C