PLTT0805Z4322QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z4322QGT5
Description
RES SMD 43.2KOHM 0.02% 1/4W 0805
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Resistance :
43.2kOhm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Power Dissipation :
250mW