PLTT0805Z3972QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3972QGT5
Description
RES SMD 39.7KOHM 0.02% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
838.2μm
JESD-609 Code :
e4
Power Rating :
250mW
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
39.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Voltage - Rated :
100V
Max Power Dissipation :
250mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
PLTT0805Z3972QGT5
Vishay PLTT0805Z3972QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 39.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C