PLTT0805Z3882QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3882QGT5
Description
RES SMD 38.8KOHM 0.02% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
38.8kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.02%
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PLTT0805Z3882QGT5
Vishay PLTT0805Z3882QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 38.8kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C