PLTT0805Z3481AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3481AGT5
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.05% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Resistance :
3.48kOhm
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
PLTT0805Z3481AGT5
Vishay PLTT0805Z3481AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C