PLTT0805Z3401AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3401AGT5
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.05% 1/4W 0805
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
3.4kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PLTT0805Z3401AGT5
Vishay PLTT0805Z3401AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C