PLTT0805Z3321AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3321AGT5
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.05% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.32kOhm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PLTT0805Z3321AGT5
Vishay PLTT0805Z3321AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C