PLTT0805Z3011QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3011QGT5
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.02% 1/4W 0805
Resistance :
3.01kOhm
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PLTT0805Z3011QGT5
Vishay PLTT0805Z3011QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 3.01kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C